COVID-19: the Assembly modifies its working procedures Special page

Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Pasquale NESSA

Photo member


Senator
Popolo della libertà

Senato della Repubblica
IT - 00186 - Roma
Italy

pasquale.nessa@senato.it

Working language: French

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 29/09/2008 to 27/06/2013 Representative-Italy
  • from 24/09/2001 to 28/09/2008 Substitute-Italy

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Activities