COVID-19: the Assembly modifies its working procedures Special page

Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Nikolay TULAEV

Photo member



''United Russia''


-

cfpace@council.gov.ru

Working language: English

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 24/01/2005 to 23/01/2012 Substitute-Russian Federation
  • from 21/01/2002 to 02/03/2004 Substitute-Russian Federation

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Activities

Reports and committee opinions