Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Hendric Dudley OAKSHOTT

Photo member


Member of the House of Lords
conservative

House of Lords
GB - SW1A 0PW - London
United Kingdom

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 21/04/1959 to 25/04/1960 Representative-United Kingdom
  • from 20/05/1954 to 08/01/1957 Representative-United Kingdom

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities