Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Ioannis DRAGASAKIS

Photo member


Deputy
Coalition of the Radical Left - United Social Front

House of Parliament
GR - 10021 - Athens
Greece

ydragasakis@parliament.gr

Working language: English

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 01/10/2012 to 19/04/2015 Representative-Greece
  • from 25/11/2003 to 23/11/2007 Substitute-Greece

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Activities