Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Jaume BARTUMEU CASSANY

Photo member


Member of the Council General
Social démocrate

Consell General del Principat d'Andorra
AD-500 - Andorra la Vella
Andorra

Working language: French

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 25/11/2003 to 14/04/2008 Representative-Andorra
  • from 30/01/1995 to 25/06/2001 Substitute-Andorra

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Activities