COVID-19: the Assembly modifies its working procedures Special page

Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Ivan Nikolaev IVANOV

Photo member


Member of Parliament
Democrats for Strong Bulgaria

National Assembly of the Republic of Bulgaria
BG - 1169 - Sofia
Bulgaria

Working language: French

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 03/10/2005 to 28/09/2009 Representative-Bulgaria
  • from 23/06/1997 to 24/09/2001 Substitute-Bulgaria

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Activities