COVID-19: the Assembly modifies its working procedures Special page

Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Ryszard BENDER

Photo member


Senator
Droit et Justice

Chancellery of the Senate
PL - 00-902 - Warszawa
Poland

Working language: English

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 23/01/2006 to 23/01/2012 Representative-Poland
  • from 03/02/1992 to 24/01/1994 Substitute-Poland

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Activities