Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Silvio BERLUSCONI

Photo member


Deputy
Forza Italia

Camera dei deputati
IT - 00186 - Roma
Italy

berlusconi_s@camera.it

Working language: French

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 02/10/2006 to 29/09/2008 Representative-Italy
  • from 04/11/1998 to 25/06/2001 Representative-Italy

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts