Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Roberto MARONI

Photo member


Deputy
Lega Nord Padania

Camera dei deputati
IT - 00186 - Roma
Italy

maroni_r@camera.it

Working language: French

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 02/10/2006 to 29/09/2008 Representative-Italy
  • from 05/11/1992 to 04/11/1993 Representative-Italy

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts