COVID-19: the Assembly modifies its working procedures Special page

Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Andreas SCHIEDER

Photo member


Deputy
SPÖ

Parlament
AT - 1017 - Wien
Austria

andreas.schieder@spoe.at
www.schieder.spoe.at

Working language: English

Declarations of interests:
2019 , 2018

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 27/01/2014 to 26/01/2020 Substitute-Austria
  • from 01/10/2007 to 26/01/2009 Substitute-Austria

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Activities