Logo Assembly Logo Hemicycle

Sir Knox CUNNINGHAM

Photo member


Member of the House of Lords
conservative

House of Lords
GB - SW1A 0PW - London
United Kingdom

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 29/04/1957 to 01/04/1959 Representative-United Kingdom
  • from 16/04/1956 to 15/10/1956 Substitute-United Kingdom

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Votes on adopted texts