Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Torsten ANDERSSON

Photo member


Member of the Riksdag
Union pays.

Sveriges Riksdag
SE - 100 12 - Stockholm
Sweden

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 06/05/1968 to 12/05/1969 Representative-Sweden
  • from 29/04/1957 to 06/05/1963 Substitute-Sweden

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts