Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Predrag SEKULIĆ

Photo member

Representative

Democratic Party of Socialists

Skupština Crne Gore
ME - 81000 - Podgorica
Montenegro

predrag.sekulic@skupstina.me

Working language: English

Declarations of interests:
2020 , 2019 , 2018

Roles

Membership of political groups

  • Member: Socialists, Democrats and Greens Group

Assembly Member

  • since 07/04/2014 Representative-Montenegro
  • from 21/01/2013 to 07/04/2014 Substitute-Montenegro
  • from 28/09/2009 to 24/01/2011 Representative-Montenegro

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

  • Chairperson of national delegation: Standing Committee
  • Full Member: Committee on Political Affairs and Democracy
  • Full Member: Committee on Migration, Refugees and Displaced Persons
  • Full Member: Sub-Committee on Diasporas and Integration
  • Full Member: Sub-Committee on Refugee and Migrant Children and Young People
  • Full Member: Sub-Committee on External Relations
  • Alternate of Ms Marija Maja ĆATOVIĆ (Full Member): Committee on Social Affairs, Health and Sustainable Development

Activities