COVID-19: the Assembly modifies its working procedures Special page

Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Dimitrios PAPADIMOULIS

Photo member


Deputy
Coalition of the Radical Left - United Social Front

House of Parliament
GR - 10021 - Athens
Greece

Working language: English

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 01/10/2012 to 22/06/2014 Representative-Greece
  • from 20/11/2009 to 30/09/2012 Substitute-Greece

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Activities