Logo Assembly Logo Hemicycle

Ms Oddný HARÐARDÓTTIR

Photo member


Deputy
Social Democratic Alliance

Althingi - Parliament of Iceland
IS - 150 - Reykjavik
Iceland

oddnyh@althingi.is
http://blog.pressan.is/oddnyh/

Working language: English

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 02/10/2013 to 22/01/2017 Substitute-Iceland
  • from 23/01/2012 to 23/04/2012 Substitute-Iceland

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts