Logo Assembly Logo Hemicycle

Ms Lydia MUTSCH

Photo member


Deputy
Parti ouvrier socialiste luxembourgeois

Chambre des Députés
LU - 1728 - Luxembourg
Luxembourg

lmutsch@chd.lu

Working language: French

Declarations of interests:
2019

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 21/01/2019 to 26/01/2020 Representative-Luxembourg
  • from 09/03/2012 to 26/01/2014 Representative-Luxembourg

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Activities