Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Johan van HULST

Photo member


Member of the House of Representatives
Chr. Dem.

House of Representatives - Tweede Kamer der Staten Generaal
NL - 2500 EA - The Hague
Netherlands

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 05/10/1977 to 01/10/1981 Representative - Netherlands
  • from 14/01/1958 to 01/05/1962 Substitute - Netherlands

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts