Logo Assembly Logo Hemicycle

Ms Athanasia ANAGNOSTOPOULOU

Photo member


Deputy
SY.RIZ.A.

House of Parliament
GR - 10021 - Athens
Greece

aanagnostopoulou@parliament.gr

Working language: English

Declarations of interests:
2018

Roles

Membership of political groups

Assembly Member

  • from 10/03/2017 to 03/04/2019 Representative-Greece
  • from 20/04/2015 to 24/01/2016 Representative-Greece

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Activities