Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Ján MAROSZ

Photo member

Representative
Deputy
Ordinary People and Independent Personalities (OĽANO)

Kancelária Národnej rady SR
SK - 812 80 - Bratislava
Slovak Republic

jan_marosz@nrsr.sk

Working language: English

Mandates

In the political groups

  • Member: European Conservatives Group and Democratic Alliance since 05/10/2019
  • Member: European Conservatives Group from 23/01/2017 to 04/10/2019

In the Assembly

  • since 23/01/2017 Representative-Slovak Republic

In the committee(s) and sub-committee(s)

  • Member: Committee on the Honouring of Obligations and Commitments by Member States of the Council of Europe (Monitoring Committee) (from 22/01/2018 to 26/01/2020)
  • Full Member: Committee on Social Affairs, Health and Sustainable Development (since 23/01/2017)

Activities