Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Radovan BALÁŽ

Photo member

Substitute
Deputy
Slovak National Party (SNS)

Kancelária Národnej rady SR
SK - 812 80 - Bratislava
Slovak Republic

radovan_balaz@nrsr.sk

Working language: English

Declarations of interests:
2019

Mandates

In the political groups

  • Member: European Conservatives Group and Democratic Alliance since 05/10/2019
  • Member: European Conservatives Group from 26/06/2017 to 04/10/2019

In the Assembly

  • since 25/06/2017 Substitute-Slovak Republic

In the committee(s) and sub-committee(s)

  • Alternate of Mr Ľuboš BLAHA (Full Member): Committee on Political Affairs and Democracy (since 22/01/2018)
  • Alternate of Mr Róbert MADEJ (Full Member): Committee on Political Affairs and Democracy (from 26/06/2017 to 21/01/2018)

Activities