Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Jiři KOBZA

Photo member

Substitute
Deputy
Freedom and Direct Democracy - Tomio Okamura

Poslanecká sněmova Parlamentu
CZ - 118 26 - Praha 1
Czech Republic

kobzaj@psp.cz

Working language: English

Declarations of interests:
2020 , 2019

Mandates

In the political groups

  • Member: European Conservatives Group and Democratic Alliance since 18/12/2019
  • Member: Members not belonging to a Political Group from 22/01/2018 to 17/12/2019

In the Assembly

  • since 22/01/2018 Substitute-Czech Republic

In the committee(s) and sub-committee(s)

  • Full Member: Sub-Committee on Diasporas (from 24/01/2018 to 28/01/2020)
  • Alternate of Mr Ondřej BENEŠIK (Full Member): Committee on Political Affairs and Democracy (since 30/09/2019)
  • Alternate of Mr Jaroslav KYTÝR (Full Member): Committee on Migration, Refugees and Displaced Persons (since 22/01/2018)

Activities