Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Martin VICKERS

Photo member

Substitute
Deputy
Conservative

House of Commons
GB - SW1A OAA - London
United Kingdom

coepa.del@parliament.uk

Working language: English

Declarations of interests:
2019 , 2018

Mandates

In the political groups

  • Member: European Conservatives Group and Democratic Alliance since 05/10/2019
  • Member: European Conservatives Group from 01/06/2018 to 04/10/2019

In the Assembly

  • since 01/06/2018 Substitute-United Kingdom

In the committee(s) and sub-committee(s)

  • Full Member: Committee on Equality and Non-Discrimination (since 01/06/2018)
  • Full Member: Sub-Committee on Gender Equality (since 30/01/2020)
  • Alternate of Mr David DAVIES (Full Member): Sub-Committee on Gender Equality (from 24/01/2019 to 26/01/2020)

Activities