Logo Assembly Logo Hemicycle

Ms Rosellina SBRANA

Photo member

Substitute
Senator
Lega Salvini Premier

Senato della Repubblica
IT - 00186 - Roma
Italy

rosellina.sbrana@senato.it

Working language: English

Declarations of interests:
2019

Mandates

In the political groups

  • Member: European Conservatives Group and Democratic Alliance since 18/12/2019
  • Member: Members not belonging to a Political Group from 08/10/2018 to 17/12/2019

In the Assembly

  • since 08/10/2018 Substitute-Italy

In the committee(s) and sub-committee(s)

  • Alternate of Mr Manuel VESCOVI (Full Member): Committee on Migration, Refugees and Displaced Persons (since 23/11/2018)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts