Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Alan KELLY

Photo member

Substitute
Deputy
Labour

Dáil Éireann
IE - - Dublin 2
Ireland

Alan.Kelly@oireachtas.ie

Working language: English

Declarations of interests:
2019

Mandates

In the political groups

  • Member: Socialists, Democrats and Greens Group since 21/01/2019

In the Assembly

  • since 21/01/2019 Substitute-Ireland

In the committee(s) and sub-committee(s)

  • Full Member: Sub-Committee on Diasporas (from 26/03/2019 to 28/01/2020)
  • Full Member: Sub-Committee on Refugee and Migrant Children and Young People (since 23/01/2019)
  • Alternate of Mr Paul GAVAN (Full Member): Committee on Migration, Refugees and Displaced Persons (since 21/01/2019)

Activities