Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Austen ALBU

Photo member


Deputy
Labour

House of Commons
GB - SW1A OAA - London
United Kingdom

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 25/04/1961 to 01/05/1962 Representative-United Kingdom
  • from 25/04/1960 to 01/04/1961 Substitute-United Kingdom

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts