Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Glacinto GENCO

Photo member


Deputy
Dém. Chr.

Camera dei deputati
IT - 00186 - Roma
Italy

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 12/05/1969 to 22/01/1973 Substitute-Italy
  • from 01/03/1961 to 14/01/1963 Substitute-Italy

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts