Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Humphrey BERKELEY

Photo member


Deputy
conservative

House of Commons
GB - SW1A OAA - London
United Kingdom

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 25/01/1965 to 02/05/1966 Representative-United Kingdom
  • from 06/05/1963 to 03/11/1964 Substitute-United Kingdom

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts