Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Jean LE BAIL

Photo member


Deputy
S.F.I.O.

Assemblée nationale
FR - 75355 - Paris cedex 07 SP
France

Working language: French

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 16/04/1956 to 21/04/1959 Representative-France
  • from 13/08/1949 to 11/12/1951 Representative-France

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Votes on adopted texts