Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Walter RENSCHLER

Photo member


Member of the National Council
Socialiste

Conseil national
CH-3003 - Berne
Switzerland

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 22/01/1973 to 01/04/1978 Representative - Switzerland
  • from 17/04/1970 to 15/05/1972 Substitute - Switzerland

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities