Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Nestor PECRIAUX

Photo member


Deputy
Socialiste

Chambre des représentants
BE - 1008 - Brussels
Belgium

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 27/01/1986 to 09/11/1995 Representative - Belgium
  • from 29/06/1983 to 01/01/1986 Substitute - Belgium

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Votes on adopted texts