Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Eugène SCHAUS (Luxembourg)

Photo member


Deputy
Démocratique

Chambre des Députés
LU - 1728 - Luxembourg
Luxembourg

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 03/11/1964 to 12/05/1969 Representative - Luxembourg
  • from 26/11/1951 to 21/04/1959 Representative - Luxembourg

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities