Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Fernand DEHOUSSE

Photo member


Deputy
Socialiste

Chambre des représentants
BE - 1008 - Brussels
Belgium

Working language: French

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 20/05/1954 to 21/09/1961 Representative-Belgium

In the committee(s) and sub-committee(s)

  • President of the Assembly: Bureau of the Assembly (from 16/04/1956 to 20/04/1959)

Activities