Logo Assembly Logo Hemicycle

Ms Katalin CSÖBÖR

Photo member

Representative
Deputy
Fidesz Hungarian Civic Union

Hungarian National Assembly
HU - 1357 - Budapest
Hungary

csobor.katalin@parlament.hu

Working language: French

Declarations of interests:
2021 , 2020 , 2019 , 2018

Mandates

In the political groups

  • Member: European Conservatives Group and Democratic Alliance since 18/04/2021
  • Member: Group of the European People's Party from 31/05/2013 to 17/04/2021

In the Assembly

  • since 31/05/2013 Representative - Hungary

In the committee(s) and sub-committee(s)

  • Full Member: Committee on Migration, Refugees and Displaced Persons (since 23/06/2014)
  • Full Member: Committee on Culture, Science, Education and Media (from 31/05/2013 to 22/06/2014)

Interventions

Activities