Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Pino CABRAS

Photo member

Substitute
Deputy
Movimento 5 Stelle

Camera dei deputati
IT - 00186 - Roma
Italy

Working language: English

Declarations of interests:
2021 , 2020 , 2019

Mandates

In the political groups

  • Member: Members not belonging to a Political Group since 08/10/2018

In the Assembly

  • since 08/10/2018 Substitute - Italy

In the committee(s) and sub-committee(s)

  • Alternate of Ms Marta GRANDE (Full Member): Committee on Culture, Science, Education and Media (since 25/01/2021)
  • Alternate of Mr Alvise MANIERO (Full Member): Committee on Culture, Science, Education and Media (from 23/11/2018 to 24/01/2021)

Activities