Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Raivo TAMM

Photo member

Substitute
Member of the Riigikogu
Isamaa Faction

Riigikogu
EE - 15165 - Tallinn
Estonia

Working language: English

Declarations of interests:
2021 , 2020 , 2019

Mandates

In the political groups

  • Member: Group of the European People's Party since 24/06/2019

In the Assembly

  • since 24/06/2019 Substitute - Estonia

In the committee(s) and sub-committee(s)

  • Full Member: Committee on Political Affairs and Democracy (since 19/04/2021)
  • Full Member: Committee on Political Affairs and Democracy (from 27/01/2020 to 25/06/2020)
  • Full Member: Committee on Culture, Science, Education and Media (since 24/06/2019)
  • Alternate of Mr Eerik-Niiles KROSS (Full Member): Committee on Legal Affairs and Human Rights (from 24/06/2019 to 18/04/2021)

Interventions

Activities