Logo Assembly Logo Hemicycle

Ms Barbara NOWACKA

Photo member

Substitute
Deputy
Coalition of Citizenship (KO)

Chancellery of the Sejm
PL - 00-902 - Warszawa
Poland

Working language: English

Declarations of interests:
2021

Mandates

In the political groups

  • Member: Members not belonging to a Political Group since 27/01/2020

In the Assembly

  • since 27/01/2020 Substitute - Poland

In the committee(s) and sub-committee(s)

  • Full Member: Committee on Equality and Non-Discrimination (since 27/01/2020)
  • Full Member: Sub-Committee on the Rights of Minorities (since 30/01/2020)
  • Alternate of Mr Bogusław SONIK (Full Member): Committee on Culture, Science, Education and Media (from 27/01/2020 to 20/06/2021)
  • Alternate of Mr Daniel MILEWSKI (Full Member): Sub-Committee on Gender Equality (since 30/01/2020)
  • Alternate of Mr Bogusław SONIK (Full Member): Sub-Committee on Culture, Diversity and Heritage (from 29/01/2020 to 20/06/2021)

Activities