Logo Assembly Logo Hemicycle

Ms Maria KOC

Photo member

Substitute
Senator
Law and Justice (PiS)

Chancellery of the Senate
PL - 00-902 - Warszawa
Poland

Working language: English

Declarations of interests:
2022 , 2021 , 2020

Mandates

In the political groups

  • Member: European Conservatives Group and Democratic Alliance since 06/03/2020

In the Assembly

  • since 06/03/2020 Substitute - Poland

In the committee(s) and sub-committee(s)

  • Alternate of Ms Marta KUBIAK (Full Member): Committee on Migration, Refugees and Displaced Persons (since 24/01/2022)
  • Alternate of Mr Zbigniew GIRZYŃSKI (Full Member): Committee on Migration, Refugees and Displaced Persons (from 30/04/2020 to 23/01/2022)
  • Alternate of Mr Daniel MILEWSKI (Full Member): Committee on Equality and Non-Discrimination (since 30/04/2020)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts