Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Geir Inge LIEN

Photo member

Substitute
Deputy
Centre Party

Stortinget
NO - 0026 - Oslo 1
Norway

Working language: English

Declarations of interests:
2022

Mandates

In the political groups

  • Member: Alliance of Liberals and Democrats for Europe since 26/11/2021
  • Member: Members not belonging to a Political Group from 25/11/2021 to 25/11/2021

In the Assembly

  • since 25/11/2021 Substitute - Norway

In the committee(s) and sub-committee(s)

  • Full Member: Committee on Equality and Non-Discrimination (from 25/11/2021 to 24/04/2022)
  • Alternate of Ms Linda Hofstad HELLELAND (Full Member): Committee on Culture, Science, Education and Media (since 25/04/2022)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts