Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Alfred SCHALLER

Photo member


Member of the Council of States
Radical démocrate

Conseil des Etats
CH-3003 - Berne
Switzerland

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 12/05/1969 to 10/05/1971 Substitute - Switzerland
  • from 29/01/1968 to 01/05/1969 Representative - Switzerland

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts