Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr François de MENTHON

Photo member


Senator
M.R.P.

Sénat
FR - 75291 - Paris cedex 06
France

Working language: French

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 13/08/1949 to 01/04/1959 Representative-France

In the committee(s) and sub-committee(s)

  • President of the Assembly: Bureau of the Assembly (from 26/05/1952 to 19/05/1954)

Activities