Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Périclès ARGYROPOULOS

Photo member


Deputy
Progressiste

House of Parliament
GR - 10021 - Athens
Greece

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 15/09/1952 to 07/05/1953 Substitute-Greece
  • from 26/11/1951 to 26/05/1952 Substitute-Greece

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts