Logo Assembly Logo Hemicycle

Sir David CAMPBELL (United Kingdom)

Photo member


Deputy
conservative

House of Commons
GB - SW1A OAA - London
United Kingdom

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 21/04/1959 to 01/01/1960 Substitute - United Kingdom
  • from 20/05/1954 to 01/01/1957 Representative - United Kingdom

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts