COVID-19: the Assembly modifies its working procedures Special page

Logo Assembly Logo Hemicycle

Ms Gabriela HEINRICH

Roles

Membership of political groups

  • Member: Socialists, Democrats and Greens Group

Assembly Member

  • since 27/01/2020 Substitute-Germany
  • from 27/11/2015 to 26/01/2020 Representative-Germany
  • from 27/01/2014 to 27/11/2015 Substitute-Germany

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

  • Full Member: Committee on Equality and Non-Discrimination

Interventions

Activities