Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Jaroslav BŽOCH

Photo member

Substitute
Deputy
Action of Dissatisfied Citizens 2011

Poslanecká sněmova Parlamentu
CZ - 118 26 - Praha 1
Czech Republic

bzochj@psp.cz

Working language: English

Declarations of interests:
2020 , 2019 , 2018

Mandates

In the political groups

  • Member: Alliance of Liberals and Democrats for Europe since 22/01/2018

In the Assembly

  • since 22/01/2018 Substitute-Czech Republic

In the committee(s) and sub-committee(s)

  • Full Member: Committee on Migration, Refugees and Displaced Persons (since 22/01/2018)
  • Full Member: Sub-Committee on Education, Youth and Sport (since 27/05/2019)
  • Full Member: Sub-Committee on Education, Youth and Sport (from 25/01/2018 to 23/01/2019)
  • Alternate of Mr Pavel STANĚK (Full Member): Committee on Culture, Science, Education and Media (since 22/01/2018)

Activities

Reports and committee opinions

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts