Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr O. Bjorn KRAFT (Denmark)

Photo member


Member of the Folketing
Conservative

Folketinget
DK - 1240 - Copenhagen
Denmark

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 20/05/1954 to 03/11/1964 Representative - Denmark
  • from 13/08/1949 to 18/11/1950 Representative - Denmark

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities