Logo Assembly Logo Hemicycle

Mr Julian CRITCHLEY (United Kingdom)

Photo member


Deputy
conservative

House of Commons
GB - SW1A OAA - London
United Kingdom

Working language: English

Mandates

In the political groups

In the Assembly

  • from 06/05/1974 to 01/10/1979 Representative - United Kingdom
  • from 15/05/1972 to 01/05/1974 Substitute - United Kingdom

In the committee(s) and sub-committee(s)

Activities

Motions, Written Declarations, Questions

Votes on adopted texts